WiFi w standardzie 802.11ac Wave 2 – 3 piętra

Dla klienta z branży medycznej zaprojektowaliśmy i zbudowaliśmy sieć WiFi w standardzie 802.11ac Wave 2.

Na 3 poziomach budynku (piwnica, parter i pierwsze piętro) zamontowanych zostało 9 punktów dostępowych Netgear WAC740. Access Point ten został zaprojektowany z myślą o przedsiębiorstwach wymagających dużego zagęszczenia i najwyższej wydajności. NETGEAR® Premium Business 802.11ac 4 x 4 Wave 2 Wireless Access Point (AP) zapewnia wysoką wydajność i maksymalne zagęszczenie klientów dla przedsiębiorstw wymagających wszechobecnego i niezawodnego połączenia bezprzewodowego do zastosowań biznesowych. 

Wszystkie te urządzenia zarządzane są przez sprzętowy kontroler ProSAFE WC7500, który jest w pełni funkcjonalnym, scentralizowanym rozwiązaniem do zarządzania bezprzewodowego z wbudowanym wsparciem dla dziesięciu punktów dostępu (10) 802.11n i 802.11ac z licencją na rozszerzenie do piętnastu (15) punktów dostępu. Łatwa konfiguracja i intuicyjne zarządzanie to bezprzewodowe zarządzanie dla małych i średnich firm, szkół podstawowych i niewielkich ośrodków zdrowia z minimalnym kosztem eksploatacji.

Wszystkie urządzenia zostały podłączone do przełączników M4200-10MG-PoE-Plus. Model ten to pierwszy na świecie przełącznik Multigigabit Ethernet z ośmioma w pełni zasilanymi portami PoE+ oraz portami 1G, 2,5G o różnych prędkościach połączonymi z dwoma łączami 10G umożliwiającymi nieblokujące wdrożenie ośmiu punktów dostępowych Wave 2 11ac dowolnego producenta. My zastosowaliśmy 2 urządzenia podłączone uplinkiem 10Gbps do szkieletu sieci.

Obecnie z tej sieci korzysta ponad 100 urządzeń u klienta (komputery, terminale mobilne, telefony VoIP oraz dwa aparaty USG i jeden EKG). Dodatkowo wydzielona została sieć dla pacjentów oczekujących na badania. Średnia dobowa ilość klientów w godzinach 8-16 oscyluje w granicach 6-80 urządzeń.

Od czasu uruchomienia sieci nie zgłoszono żadnych problemów z jej działaniem.

Nowa sieć zastąpiła sieć opartą o punkty dostępowe TP-LINK CAP1750.

 

Możliwość komentowania została wyłączona.